Вчитель історії Малодобронської ЗОШ І-ІІІ ст. Леврінц-Балог М. Л. провела виховний захід, приурочений відзначенню річниці Чорнобильської атомної катастрофи. Показала учням 7-11 класів презентацію до теми « Чорнобиль: історія та сьогодення».
Рівно 32 роки тому сталася аварія на Чорнобильській АЕС. Пам'ятаємо страшну трагедію
Вибух на Чорнобильській АЕС відбувся 26 квітня 1986 року – світ став свідком однієї з найжахливіших катастроф в історії людства. Цьогоріч минає 32 роки від дня страшної трагедії.
Чорнобильська катастрофа: надпотужний вибух
Витік радіації внаслідок вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС прирівнюють до вибуху 500 атомних бомб, скинутих США у 1945 році на Хіросіму.
А поширення реактивного матеріалу було настільки масштабним, що радіоактивні дощі випали по всій Європі, і навіть в Ірландії.
Цифра
За різними даними, від 600 до 800 тисяч осіб зі всього СРСР брали участь у ліквідації наслідків на ЧАЕС. Від 4 000 до 10 000 осіб загинуло від наслідків вибуху. Понад 70 тисяч з них стали інвалідами.
Під радіоактивне випромінювання внаслідок вибуху у Чорнобилі потрапило 1,9 млн людей в Україні. Загалом – 8,4 млн осіб у Білорусі, Росії, Україні та інших країнах, зокрема, Європи.
|